Kontrola z PUP - Sprawdzenie posiadanych zakupów

w Blog
Odsłony: 76082

Bardzo szybko oddzwaniają - minęło raptem 2 dni i już umówili się ze mną na kontrolę za tydzień - super będę miał to z głowy!

Kontrola jest np. pomiędzy 10:00 a 12:00 - co ciekawe wszyscy moi znajomi mieli wizytację około godziny ostatecznej - więc się tutaj nie denerwujcie.

Wszystko musi być w biurze gdzie macie zarejestrowaną działalność - nie musi nic działać po za komputerem gdzie macie zainstalowane oprogramowanie - dokładnie tak oprogramowanie MUSI być zainstalowane na komputerze i musi działać!. Pamiętajcie też o plakacie oraz nalepka UE na sprzęt powyżej wartości 1000 zł brutto - jest to wymagane.

Ja oczywiście jakoś tego nie doczytałem, więc już przy kontroli nalepiłem nalepki (czytaj chwilę przed ich wejściem) a oprogramowanie doniosłem na drugi dzień zainstalowane na laptopie - to bardzo ważne! Dodatkowo nie przyszły mi teczki i wizytówki na czas - więc to też na drugi dzień doniosłem do PUP (nie robili problemów co mnie bardzo ucieszyło - oczywiście wcześniej zadzwoniłem i poinformowałem o tym fakcie).

Panie sprawdzają w biurze wszystko z faktur czy posiadamy i odznaczają sobie to na dokumencie - miejcie wszystko i pokazujcie dokładnie - jest to najważniejsze w kontroli - która trwa raptem 15 minut. Po sprawdzeniu wszystkie podpisujemy się i to koniec (nie otrzymujemy, żadnego dokumentu zwrotnego, nie zdziwcie się!).

Jeszcze bardzo ważna kwestia! Po roku prowadzenia działalności - w przeciągu maksymalnie 2 miesięcy (czyli do 14 miesięcy łącznie) zgodnie z paragrafem 4 punkt 4 musimy dostarczyć do PUP dokumenty potwierdzające prowadzenie działalności gospodarczej (przez okres jednego roku).

Leave your comments

Comments

  • No comments found