Ukradli mi fanpage

w Blog
Odsłony: 66072

Najgorsza możliwa rzecz, ukradli mi Fanpage. Dziś zgłosił się do mnie znajomy, któremu usunięto dostęp do jego fanpage, nie duży bo 2000 fanów, jednak bardzo specjalistyczna to grupa.


Co się stało? Otóż okazało się, że jeden z administratorów (pełny nie twórca treści) posiadał bardzo proste hasło do maila, na domiar złego miał je takie samo do FB oraz Allegro. Konto zostało złamane, złodziej zalogował się na FB i usunął wszystkich admistratorów - co robić?!

Okazuje się, że Facebook od jakiegoś czasu usunął wszelkie możliwe sposoby odzyskania konta w takiej sytuacji, nie ma możliwości przywrócenia administratorów, stare linki gdzie to było możliwe już nie działają, nic z tym nie zrobisz. Fanpage utracony - jedynie jeżeli jakiś admin jest Twoim znajomym to Cię przywróci - tego zrobić nie mógł, bo jedynym, który został był złodziej.

Pierwszą rzeczą, jeżeli Ci na nim zależy to odezwanie się po Angielsku na Fanpage: Ile chcesz kasy za jego oddanie? Bardzo szybko otrzymamy odpowiedź - w tym przypadku było to 100 dolarów. Szybko okazało się, ze cwaniak jest z Polski i zeszło do 150 zł. Wpłacone na jakieś dziwne konto paypal - po wpłacie, administrator przywrócony. Sprawa zakończona - dość mały kosztem, jeżeli mam być szczery.

Jak się od tego uchronić?

Po pierwsze różne hasła na portale i nie słownikowe, dodajcie jakiś znak specjalny i liczby, tylko błagam - nie data urodzenia. Jak nie umiesz zapamiętać, to już niech będzie np. do allegro: a%hasLO111 do fb: f%hasLO111 itp. - przynajmniej utrudnicie robotę złodziejom.

Druga bardzo ważna sprawa - jeden główny admin, reszta to Twórcy treści, głównego administratora konto zabezpieczcie najlepiej tak aby logował się tylko z sms, lub tylko z określonych lokalizacji a jak z innej to przychodzi kod na sms lub aplikacje FB na androida/ios - ja tak używam i polecam to rozwiązanie.

Ps. sprawa oczywiście zgłoszona na policję ale nie liczcie na ich pomoc...

Leave your comments

Comments

  • No comments found