Biorę samochód w leasing

w Blog
Odsłony: 77075

Własna działalność bez samochodu nie ma racji bytu, myślałem w jaki sposób to zrealizować - w końcu po przeanalizowaniu za i przeciw zdecydowałem się na leasing 4 letni w dodatku samochodu używanego z 2009 roku.Szukanie samochodu zajęło mi dość dużo czasu, jednak gdy go w końcu znalazłem to byłem już zorientowany w firmach leasingowych (dzięki ofercie http://net4car.pl/ i leasingu w GETIN). Wiedziałem jedno: samochód ma być na fakturę z 23% VATem, dzięki temu VAT również wrzucę sobie w koszta tylko pamiętaj nie cały a 60% kwoty podatku ale nie więcej jednak niż 6000 zł. Czyli optymalnie samochód powinien kosztować ok. 54 tys. złotych aby maksymalnie optymalnie wszystko sobie odliczyć.

Nie będę tutaj mówił jak wybierać samochód na co zwrócić uwagę, powiem jedno: nie wolno jechać samemu bez znajomego co technicznie nie ogarnia wszystkiego, warto też: jeżeli jest możliwość od razu zakupić z oponami zimowymi/letnimy - wrzucimy sobie to w raty i mamy problem z głowy z zakupem nowych kilka miesięcy później.

Co do leasingu, dzięki super kontaktowi i uprzejmości osób od momentu znalezienia samochodu i wpłacenia zadatku sprzedawcy (który potem jest odliczany od kwoty pierwszej wpłaty) do momentu wyjechania samochodem - minęło 5 dni! Było to bardzo szybko.

Na co zwrócić uwagę w czasie wyboru leasingu i jakie koszta czekają nas niespodziewanie:

  • Należy zwrócić uwagę na opłatę rejestracyjna - wynosi ona 400 zł (w opłacie jest prowizja dla leasingu za to, że sami tego nie załatwiamy)
  • Opłatę za użyczenie samochodu np. Żonie, Ojcu, pracownikowi
  • Ubezpieczenie wymaga przy wartości samochodu powyżej 50 tys. dwóch zabezpieczeń
  • Ubezpieczenie, gdy jest wyliczane aby było konkurencyjne często liczone jest po cenie netto samochodu (VAT za szkodę płacisz Ty, faktura jest na Ciebie itp. opiszę to w kolejnym poście, po mojej pierwszej stłuczce)
  • Ubezpieczenie jest często podstawowe: opcja optymalna a serwisowa, autoszyba, limit kilometrów, auto non-stop
  • Pamiętajcie też o GAP - pozwala to w przypadku kasacji samochodu, nie wpaść w pułapkę spadku jego wartości poniżej kwoty, która została jeszcze do spłacenia

Więcej opiszę w artykule Pierwsza stłuczka oraz Wymiana tymczasowego dowodu rejestracyjnego ;)

Leave your comments

Comments

  • No comments found